Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkiego Postu 2023-03-12

III Niedziela Wielkiego Postu 2023-03-12

Przeżywamy II niedzielę marca – „Niedzielę inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za ofiary przekazane na rzecz parafii. Zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 oraz na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00.

Codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej do godz.  20.00 w naszym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro rozpoczniemy ją odmówieniem modlitw do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

Próba uczestników Misterium Paschalnego odbędzie się we wtorek o godz. 20.15.

Nowenna do Matki Bożej zostanie odprawiona we środę o godz. 17.30. Członków Caritasu zapraszamy na środową  Mszę św. wieczorną a potem na spotkanie na plebanii.  

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 i 19.30.

Dzieci i młodzież – uczestników „Spotkań z Panem Jezusem” w języku angielskim zapraszamy w sobotę. Grupa I (klasy III – VI) – godz. 9.30 i grupa II (od klasy VII wzwyż) – godz. 10.30. Mogą przyjść także osoby, które „nie dotarły” na I spotkanie. 

W sobotę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Dariusz Piasecki – wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dokładny program rekolekcji jest zamieszczony w gablocie i w Internecie. Można go także pobrać w przedsionku kościoła. Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów naszej szkoły odbędą się poniedziałku 20 marca do środy 22 marca. Wszyscy uczniowie gromadzą się o godz. 8.30 w szkole. Część zajęć będzie miało miejsce w kościele a część w szkole. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za życzliwą współpracę dla dobra dzieci. 

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają baranki oraz paschaliki. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

U ministrantów można nabyć prasę religijną.

Trwa rekrutacja do Miejskiego Przedszkola nr 17 oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Biegonicach. Wnioski należy pobrać ze strony internetowej: www.sp14ns.pl. Bliższe informacje udzielane są w Sekretariacie Szkoły, znajdują się także na plakatach przy parkingu.