Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkiego Postu 2022-03-20

III Niedziela Wielkiego Postu 2022-03-20

Zapraszamy do śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 oraz na „Gorzkie Żale” o godz. 14.30.

„Bóg zapłać” za hojny dar serca w postaci produktów żywnościowych i higienicznych przeznaczonych dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy. Członkowie parafialnego oddziału Caritas przygotowali z nich paczki i dostarczyli je do organizatorów transportu darów z okolicznych parafii. Część produktów, zwłaszcza te niewymiarowe, zostanie dostarczone na Ukrainę następnym transportem.

Przypominamy, że codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej aż do godz. 20.00 w naszym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Jutro rozpoczniemy ją odmówieniem modlitw do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w poniedziałek o godz. 17.00 a kandydatów na lektorów – w piątek o godz. 16.30.

Nowenna do Matki Bożej zostanie odprawiona, jak zwykle, we środę o godz. 17.30.

W piątek 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej będzie można przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na ołtarzu Matki Bożej znajdują się formularze dla osób pragnących włączyć się w tę modlitwę. Należy je dzisiaj pobrać i wypełnione złożyć przed Mszą św. w piątek na ołtarzu Matki Bożej. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W dniu 25 marca Ojciec św. Franciszek zawierzy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z tym wysłuchajmy Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski… W naszej parafii od godz. 17.00 zachęcamy do indywidualnej modlitwy, natomiast o godz. 17.30 wspólnie odmówimy Akt Poświęcenia, po którym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa oraz Msza św. Jak co tydzień druga Droga Krzyżowa będzie odprawiona o godz. 19.30.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają paschaliki. W Wigilię Wielkiej Niedzieli odpalimy je od paschału rozświetlając ciemności nocy. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Parafialnym zwyczajem prosimy tegorocznych kandydatów do bierzmowania o przygotowanie Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.

U ministrantów można nabyć prasę religijną.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Tomasiak z Łazów Biegonickich. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…