Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkiego Postu 2019-03-24

III Niedziela Wielkiego Postu 2019-03-24

Zapraszamy do śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 oraz na „Gorzkie Żale” o godz. 14.30.

Jutro tj. 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. będzie można przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na ołtarzu Matki Bożej znajdują się formularze dla osób pragnących włączyć się w tę modlitwę. Należy je dzisiaj pobrać i wypełnione złożyć jutro przed Mszą św. na ołtarzu Matki Bożej.

Nowenna do Matki Bożej zostanie odprawiona, jak zwykle, we środę o godz. 17.30.

Z radością informujemy, że począwszy od najbliższej środy można nabywać nową dwutomową historię naszej parafii pt. „Dzieje parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach. Środowisko – kościół – życie religijne.” Książka liczy prawie 1600 stron i zawiera ok. 400 zdjęć. Koszt książki wynosi 110 zł. Ogólnosądecka promocja książki odbędzie się we środę o godz. 14.00 w Urzędzie Miasta Nowego Sącza. Wstęp wolny. W naszej parafii książkę będzie można nabyć we środę po Mszy św. wieczornej w Sali na plebanii oraz w kolejne niedziele. W obydwu środowych spotkaniach – w Ratuszu i na plebanii uczestniczył będzie Autor publikacji dr Marek Smoła. Serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 i 19.30.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają baranki. Składana ofiara (nie mniejsza niż 5 zł) jest przeznaczona na rzecz potrzebujących.

Decyzją biskupa termin bierzmowania w naszym kościele został przesunięty o jeden dzień. Bierzmowanie będzie miało miejsce w dniu 17 (a nie 16) maja o godz. 15.30.

W ostatnich dniach wykonano kolejny etap prac w lesie parafialnym. W związku z tym parafia ma do sprzedania pewną ilość drzewa opałowego w cenie 140 zł za metr przestrzenny. Chętni mogą się zgłaszać do członka Parafialnej rady Ekonomicznej p. Andrzeja Kowalczyka.

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Rodziców kandydatów do bierzmowania prosimy o kontakt w najbliższym czasie z ks. Mariuszem w sprawie przygotowania Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.

Miło nam poinformować, że z inicjatywy naszych parafian, w piątek 12 kwietnia z naszego kościoła wyruszą dwie Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Dłuższa z nich Trasą św. Wawrzyńca wyruszy do Wojnicza (długość 63 km) i krótsza Trasą św. Kingi (długość 31 km.) z powrotem do naszego kościoła. Bliższe informacje znaleźć można w Internecie: www.edk.org.pl/trasa-edk/2663. Został też założony specjalny profil na facebooku: www.facebook.com/nowysacz.biegoniceedk.1.

U ministrantów można nabyć prasę religijną. Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się darmowe czasopisma poświęcone Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy by pismo pobrały osoby podejmujące Dzieło Duchowej Adopcji i pragnące się więcej o nim dowiedzieć.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza na spektakl pt. „Brat naszego Boga” na podstawie dramatu ks. Karola Wojtyły. Jest to poruszająca opowieść o życiu i wewnętrznej przemianie artysty Adama Chmielowskiego, który porzucił karierę malarską na rzecz służby Bogu i najuboższym. Spektakl można obejrzeć w poniedziałek 25 marca o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie można także nabyć bilety.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Roman Kowalik z Łazów Biegonickich oraz śp. Janina Nędza z ul. Zakładników. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

Dobry Jezu…