Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Wielkanocna 2024-04-14

III Niedziela Wielkanocna 2024-04-14

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną. Kościół zachęca nas do częstej lektury Pisma św. Obchodzimy dzisiaj także kolejną rocznicę chrztu Polski w 966r. Przypominając sobie misjonarzy, którzy nam przynieśli przed wiekami Ewangelię uświadamiamy sobie prawdę, że i naszym zadaniem jest słowem oraz przykładem głosić innym Ewangelię.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Na godz. 10.30 zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. Po tej Mszy św. uczniowie naszej szkoły poprowadzą krótką adorację w języku angielskim. Gratulujemy im postępów w nauce i wzrastania w przyjaźni z Panem Jezusem. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na remont parafialnych organów.

W naszej diecezji trwa peregrynacja relikwii błog. Rodziny Ulmów. W bieżącym tygodniu będzie można je uczcić w siedmiu kościołach diecezji. We wtorek o godz. 18.00 bp. Artur Ważny będzie przewodniczył Mszy św. dla pielgrzymów z Sądecczyzny w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej Mszy św. Nasza parafia organizuje także pieszą pielgrzymkę do Bazyliki – zbiórka chętnych na placu przy naszym kościele we wtorek o godz. 15.50. Powrót we własnym zakresie.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca. Natomiast we środę o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej w intencji poszanowania w naszej Ojczyźnie prawa do życia dzieci nienarodzonych. Będziemy modlić się o światło Ducha Świętego i odważne trwanie w obronie ludzkiego życia dla parlamentarzystów i wszystkich Polaków.

Z radością informujemy, że wznawiamy działalność Chóru Parafialnego. Serdecznie zapraszamy młodzież żeńską i męską oraz osoby dorosłe pragnące śpiewem chwalić Boga. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.00 na plebanii. Osobą prowadzącą chór będzie pani Natalia Kowalik.

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy modlić się w intencji kapłanów a także o nowe, święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

Informujemy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik i Krakowa. W programie zwiedzanie Centrum Jana Pawła II, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz kościoła Mariackiego. Do uczestnictwa w pielgrzymce zapraszamy wszystkich uczestników Misterium Pasyjnego, osoby zaangażowane przygotowanie Misterium oraz Żywej Szopki a także uczestników Spotkań z Jezusem w języku angielskim. Dziękujemy życzliwej osobie z naszej parafii, która pokryła koszty przejazdu dwoma autokarami i zwiedzanie Centrum Jana Pawła II a pragnie pozostać anonimowa. Koszty zwiedzania z przewodnikiem kościoła Mariackiego pokrywa parafia. Wyjazd odbędzie się z parkingu koło kościoła w sobotę 11 maja o godz. 7.00. Bardzo prosimy, ze względów organizacyjnych, o zapisy w najbliższym czasie w zakrystii lub kancelarii. Osoby niepełnoletnie prosimy o zabranie z zakrystii zgody rodziców na wyjazd.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.

Proszono nas o ogłoszenie:

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Nowym Sączu ogłasza nabór do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025. Zapisy trwają do 31 maja.