III Niedziela Adwentu 2022-12-11

Przeżywamy dziś tzw. Niedzielę „Gaudete” czyli „Radujcie się”. Nasza radość ma wynikać ze zbliżającego się świątecznego spotkania ze Zbawicielem. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj „Niedzielę Inwestycyjną”. Za wszelkie ofiary na rzecz parafii składane na tacę lub konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 6.00.

We wtorek wypada kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczne władze PRL pozbawiły wtedy wolności tysiące niewinnych ludzi, a używając broni spowodowały śmierć około stu Polaków. Módlmy się, by już nigdy Polak nie podnosił broni przeciw Polakowi.

Uczniów klasy ósmej zapraszamy we środę na Mszę św. o godz. 18.00 a potem spotkanie na plebanii w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania.

W piątek po Mszy św. wieczornej w Sali na plebanii odbędzie się spotkanie przygotowawcze osób chcących w bieżącym roku włączyć się w akcję „Kolędników Misyjnych”. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież pragnącą w ten sposób pomóc swoim rówieśnikom w biednych krajach misyjnych. Mile widziane są osoby dorosłe, które pełnić będą funkcję opiekunów poszczególnych grup.

Spotkanie Grupy Młodzieżowej odbędzie się w piątek o godz. 19.30. Również w piątek rozpoczniemy nabożeństwo Nowenny do Dzieciątka Jezus.

W sobotę po południu odwiedzimy osoby starsze i samotne z naszej parafii. Członków Parafialnego Caritasu oraz przedstawicieli Szkolnego Koła Caritas zapraszamy na plebanię o godz. 12.00.

W najbliższą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci. Serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają świece wigilijne oraz opłatki świąteczne.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie. Uczniowie naszej szkoły w najbliższą niedzielę po mszach św. będą rozprowadzać wykonane przez siebie stroiki. Ofiary będą przeznaczone na rzecz szkoły.

Na parkingu koło kościoła znaleziono klucze. Są do odebrania w zakrystii.