Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

III Niedziela Adwentu 2021-12-12

III Niedziela Adwentu 2021-12-12

Przeżywamy dziś tzw. Niedzielę „Gaudete” czyli „Radujcie się”. Nasza radość ma wynikać ze zbliżającego się świątecznego spotkania ze Zbawicielem.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory.

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj „Niedzielę Inwestycyjną”. Za wszelkie ofiary na rzecz parafii składane na tacę lub konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 6.00.

Jutro wypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczne władze PRL pozbawiły wtedy wolności tysiące niewinnych ludzi, a używając broni spowodowały śmierć około stu Polaków. Módlmy się, by już nigdy Polak nie podnosił broni przeciw Polakowi.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie na plebanii we środę po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy o obecność – będą omawiane ważne sprawy parafialne.

Po Mszy św. wieczornej we czwartek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Już za 2 tygodnia przeżywać będziemy Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym mamy zaproszenie i prośbę:

Zaproszenie – w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się Adoracja „Oczekując na spotkanie”. Poprowadzi ją młodzież z sądeckich parafii. Przyjdźmy – udział w tym modlitewnym czuwaniu może pomóc nam lepiej przygotować się duchowo na narodziny naszego Zbawiciela.

Prośba – podobnie jak w ubiegłym roku, ograniczona będzie możliwość skorzystania z masowych spowiedzi z udziałem wielu kapłanów. Dlatego bardzo zachęcamy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Będziemy spowiadać w tym tygodniu codziennie przed poranną Mszą św. i od godz. 17.30.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają świece wigilijne oraz opłatki świąteczne.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia

W naszej diecezji rozpoczyna swoją działalność Diecezjalne Duszpasterstwo Małżeństw Starających się o Potomstwo. Centralnym punktem działalności tego duszpasterstwa będzie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. W każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 16.00 sprawowana tam będzie Msza św. a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o dar potomstwa dla małżonków. W Pasierbcu będą odbywać się także spotkania ze specjalistami z zakresu nauk świeckich, którzy będą podejmowali istotne kwestie dla małżeństw znajdujących się w takiej sytuacji. Więcej informacji o tej i innych inicjatywach duszpasterstwa rodzin można znaleźć na stronie: https://drtarnow.pl/sytuacje-trudne

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu poświęconego błog. ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu zatytułowanemu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Można to już uczynić we własnym domu, w dogodnym dla siebie czasie korzystając ze strony internetowej: https://katoflix.pl/film/wyszynski-zemsta-czy-przebaczenie. Obejrzenie tego filmu na pewno będzie wartościowym przeżyciem w okresie Adwentu.

Prezydent Nowego Sącza informuje, że otwiera dodatkowy punkt szczepień przeciwko COVID – 19 w Sali sądeckiego Ratusza. Można tam skorzystać ze szczepienia w każdą niedzielę w godz. 9.00 – 17.00 oraz w dn. 22, 23, 29 i 30 grudnia w godz. 9.00 – 16.00. Nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji, wystarczy przyjść z dowodem osobistym.