Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Zwykła 2022-01-16

II Niedziela Zwykła 2022-01-16

Dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska. Wraz z 55 rodzinami modliliśmy się w ich domach, z większością parafian prosiliśmy o Boże błogosławieństwo podczas „Nabożeństw kolędowych” w kościele. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i składane zwyczajowo ofiary. Część ofiar kapłani przekażą na Caritas oraz na Seminarium Duchowne. Ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie „pokolędowe” na plebanii we środę o godz. 17.00.

Bardzo prosimy, aby te rodziny, które jeszcze nie mają Kalendarza parafialnego zechciały go dzisiaj pobrać ze stolika wewnątrz kościoła.

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić wraz z członkami Zespołu Dolina Dunajca. Natomiast o godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca.

We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będziemy modlić się w intencji zjednoczenia wszystkich chrześcijan w jednym Kościele.

Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30.

W piątek przeżywać będziemy Dzień Babci a w sobotę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 prosimy, aby dzieci zgromadziły się wokół żłóbka Pana Jezusa, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona bezpłatna płyta z tekstem Księgi Rodzaju i Księgi Wyjścia czytanych przez znanych artystów. Dzięki tej płycie można poznawać Pismo św. w różnych sytuacjach np. podczas jazdy samochodem. Dzieci, które wygrały prenumeratę czasopism religijnych prosimy o odebranie kolejnych numerów w zakrystii.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Leszek Wolak z ul. Węgierskiej, śp. Kunegunda Kołodziej z ul. Węgierskiej i śp. Stefania Zawadzka z Łazów Biegonickich. Pogrzeb śp. Kunegundy Kołodziej odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 a pogrzeb śp. Stefanii Zawadzkiej – we czwartek o godz. 13.00. Polecajmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu..