Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Zwykła 2019-01-20

II Niedziela Zwykła 2019-01-20

Dobiegła końca tegoroczna Wizytacja Duszpasterska zwana „Kolędą”. „Bóg zapłać” za dużą życzliwość z jaką byliśmy przyjmowani w Waszych domach i zwyczajowo składane ofiary. Mamy nadzieję, że chwile wspólnej modlitwy i szczerej rozmowy pomogą nam w jeszcze lepszej współpracy dla dobra parafii.                                                            

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary składane na malowanie kościoła.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Pokolędowa zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się jutro o godz. 17.00. Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy we środę o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej. Natomiast po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się opłatek parafialny. Serdecznie zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych.

Wszystkich pragnących bardziej świadomie przeżywać swoją wiarę zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Szkoła Wiary we czwartek o godz. 18.45 w Sali na plebanii. Temat spotkania: „Katolicy, prawosławni i prawosławni a Chrystusowe pragnienie jedności”. Będzie okazja przypomnieć sobie podobieństwa i różnice w wierze między różnymi wyznaniami chrześcijańskimi. Jak zawsze przewidziana jest także możliwość zadawania pytań dotyczących spraw wiary.

Natomiast w piątek o godz. 18.45 na plebanii, w ramach spotkań z cyklu „Kino Pod Aniołami” można będzie obejrzeć film „Mary’s Land” (Ziemia Maryi). Film w oryginalny sposób ukazuje wpływ kultu Maryjnego, zwłaszcza wydarzeń w Medjugorie na życie współczesnych ludzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy filmu jeszcze nie widzieli.

Osoby, które do dzisiaj włącznie zgłosiły chęć uczestnictwa w Konkursie znajomości patrona i historii naszej parafii zapraszamy na plebanię w sobotę o godz. 9.00.

W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. w naszym kościele o godz. 9.00 kolędy śpiewał będzie Zespół Regionalny Sądeczanie. Natomiast Msza św. o godz. 10.30 sprawowana będzie w intencji Babci i Dziadków z okazji ich święta. Liturgię przygotowuje Przedszkole im. Ojca Pio.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się artykuł poświęcony wydarzeniom jubileuszowym w naszej parafii.