Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Wielkiego Postu 2023-03-05

II Niedziela Wielkiego Postu 2023-03-05

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00 a potem o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św.

W całym kraju obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o nich w naszych modlitwach i wspieramy ich naszymi ofiarami. 

Przypominamy, że codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej aż do godz.  20.00 w naszym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu..

Zbiórka aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30. Próba uczestników Misterium Męki Pańskiej – we wtorek o godz. 20.15.

Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej odprawimy, jak zwykle, we środę o godz. 17.30.

Również we środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci I Komunijne.  Po Mszy św. w Sali na plebanii odbędzie się katecheza dla tych dzieci z rodzicami.  

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają baranki wielkopostne. Składana ofiara, nie mniejsza niż 10 zł, przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką. Dzieci, które otrzymują prenumeratę czasopism prosimy o odbiór gazet w zakrystii.

Za tydzień wypada II niedziela miesiąca tzw. „Niedziela Inwestycyjna”. Ofiary złożone na tacę lub konto będą przeznaczone na rzecz parafii. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

Członków Róży im. św. Józefa prosimy o prowadzenie w marcu Godzinek. 

Z racji wypadającej za kilkanaście dni Uroczystości św. Józefa warto obejrzeć film „Opiekun”, który właśnie wszedł na ekrany sądeckich kin. W filmie tym prawdziwa historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał on w życiu wielu współczesnych ludzi. Film można obejrzeć w kinie Sokół w dniach 5, 6, 7 i 9marca o godz. 19.00 lub kinie Helios w dniach 5, 6, 8 i 9 marca o godz. 17.15 oraz 7 marca o godz. 18.00. Więcej informacji (m.in. zdjęcia z filmu oraz zwiastun) można zobaczyć: https://rafaelfilm.pl/opiekun/. Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu…

W Muzeum Regionalnym w Nowym Sączu (Domu Gotyckim) otwarto wystawę poświęconą osobie ks. Władysława Gurgacza. Ciekawe eksponaty udostępnione przez IPN ukazują życie i działalność tego kapelana Żołnierzy Wyklętych zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa 14 września 1949 r. Wystawę można oglądać do końca marca: od wtorku do czwartku w godz.  9.30 – 15.00, w piątek w godz. 9.00 – 17.00 i w sobotę w godz. 9.00 – 16.00.