Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Wielkiego Postu 2021-02-28

II Niedziela Wielkiego Postu 2021-02-28

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00. Wcześniej tj. od godz. 13.30 – wspólny śpiew pieśni pasyjnych. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

Jutro w całym kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Naszą modlitewną pamięcią chcemy objąć tysiące Polaków, którzy jeszcze po zakończeniu II wojny światowej walczyli w nierównej walce o niepodległość Polski z okupacyjnymi wojskami radzieckimi oraz siłami polskiej Służby Bezpieczeństwa.

Jutro po Mszy św. wieczornej – modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca. We środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30 (przygotowane przez młodzież).

W tym tygodniu wypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 17.30.

Spowiedź św. dla dzieci we czwartek od godz. 17.30 a spowiedź dorosłych w piątek – przed Mszą św. poranną oraz od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich zgłoszenie. W sobotę – zapraszamy na różaniec o godz. 17.00. W trakcie nabożeństwa I sobotniego będzie też rozważanie o tematyce Maryjnej oraz obrzęd Komunii św. Następnie Msza św. „niedzielna” o godz. 18.00.

Członków Róży im. św. Józefa prosimy o prowadzenie w marcu Godzinek.

Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się specjalne koperty. Prosimy, aby każda rodzina pobrała jedną z nich. W dowolnym, dogodnym dla siebie czasie , możemy w nich złożyć coroczną ofiarę na sprzątanie kościoła i utrzymanie kaplicy.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką. Natomiast członkowie Caritasu rozprowadzają baranki wielkopostne.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Szkoła Podstawowa nr 14 w Nowym Sączu-Biegonicach rozpoczyna rekrutację do klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego dzieci urodzonych w 2014 i 2015r. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły.