II Niedziela Wielkiego Postu 2019-03-17

Zapraszamy do wspólnego śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 14.00 i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.

Jutro po Mszy św. wieczornej – Nowenna do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca.

We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W naszych modlitwach w tym dniu pamiętajmy o licznych Solenizantach a zwłaszcza o śp. Ks. Prałacie Józefie Atłasie – wieloletnim proboszczu naszej parafii.

We środę o godz. 17.30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej.

Kolejne spotkanie z Cyklu „Szkoła Wiary” odbędzie się na plebanii we czwartek o godz. 18.30. Temat spotkania: „Godność i powołanie kobiet według św. Jana Pawła II”. Warto poznać nauczanie Kościoła w tej sprawie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30 (przygotowane przez młodzież).

Przypominamy, że codziennie w dni powszednie w godz. 19.00 – 20.00 w naszym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu.

W całym kraju obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na ogólnopolski fundusz misyjny.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają baranki wielkopostne. Składana ofiara, nie mniejsza niż 5 zł, przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” możemy znaleźć informacje na temat naszej parafii oraz zdjęcia kilkunastu parafian.