Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Wielkanocna 2024-04-07

II Niedziela Wielkanocna 2024-04-07

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie Koronki można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień dzisiejszy to także święto patronalne członków parafialnej Caritas o których chcemy pamiętać w naszej modlitwie. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas.

Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną z 25 marca z racji Wielkiego Tygodnia). Jest to także Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej będzie można przystąpić do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na ołtarzu Matki Bożej znajdują się formularze dla osób pragnących włączyć się w tę modlitwę. Należy je dzisiaj pobrać i wypełnione złożyć przed poniedziałkową Mszą św. wieczorną na ołtarzu Matki Bożej. Na ołtarzu znajdują się także okolicznościowe gazety zawierające podstawowe informacje dotyczące Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy, aby je bezpłatnie pobrać i przeczytać.

Uczniów klasy trzeciej, wraz z ich rodzicami, zapraszamy na spotkanie na plebanię we wtorek o godz. 18.30.

We środę o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej. Również we środę po Mszy św. wieczornej na plebanii odbędzie się spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Uczniów klasy siódmej, wraz z rodzicami, zapraszamy na spotkanie na plebanii  w piątek o godz. 18.30.

W najbliższą sobotę w godz. 9.00 – 11.00 odbędzie się kolejne Spotkanie z Jezusem w języku angielskim.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi. Po tej Mszy św. odbędzie się krótka adoracja w języku angielskim przygotowana przez dzieci z naszej parafii. Jest to też II Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.30. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont organów.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Nasza parafia organizuje Oazę letnią dla dzieci i młodzieży na Suwalszczyźnie w terminie: 22 – 29 czerwca 2024 r. Koszt uczestnictwa to: 1300 zł/osoba dla zaangażowanych  w grupy parafialne; (1600 zł/osoba spoza grup). W programie m.in.: zwiedzanie Lublina, Rezerwatu żubrów, Augustowa, rejs statkiem, zwiedzanie Wilna, Wigierskiego Parku Narodowego, Klasztoru Pokamedulskiego, wiele gier i zabaw integracyjnych, codzienna Eucharystia i spotkania w grupach. W cenie pełne wyżywienie i nocleg oraz przejazd i wszystkie atrakcje. Uczestnik musi posiadać dowód osobisty lub paszport! W oazie mogą brać udział dzieci po klasie 3 szkoły podstawowej. Zgłoszenia, pobranie kart uczestnictwa i wszelkie informacje u ks. Bogusława. Zgłoszenia do 21 kwietnia.