Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

II Niedziela Adwentu 2022-12-04

II Niedziela Adwentu 2022-12-04

II Niedziela Adwentu – przeżywamy Dzień modlitwy oraz pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszej parafii nie zbieramy dzisiaj ofiar do puszek – Kościół na wschodzie wspieraliśmy w ubiegłym tygodniu poprzez ofiary dla misjonarza z Kazachstanu.

Trwa Adwent. Jest to czas „prostowania” ścieżek naszego życia dla Pana Jezusa. Zachęcamy do częstszej modlitwy oraz korzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie przed Mszą św. poranną oraz od godz. 17.30.

Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 6.00.

We wtorek wypada Wspomnienie św. Mikołaja. Św. Mikołaj był biskupem miasta Myry (na terenie obecnej Turcji) i żył na przełomie III i IV wieku. Zasłynął z wielkiej dobroci. Na pamiątkę jego działalności chrześcijanie obdarowują się upominkami. Przekazujmy dzieciom prawdziwe chrześcijańskie tradycje.

Zbiórka aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30. Na wtorkowe roraty zapraszamy wszystkie dzieci. Swoją obecność zapowiedział sam św. Mikołaj.

Dziewczęta z Grupy Maryjnej będą miały spotkanie we środę o godz. 16.30.

We czwartek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 16.00 i 18.00. Z racji Uroczystości tego dnia nie będzie rorat. Na Mszę św. we czwartek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klasy trzeciej w ramach ich przygotowania się do I Komunii św. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone medaliki. Po Mszy św. w Sali na plebanii odbędzie się katecheza tych dzieci wraz z rodzicami.

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek o godz. 18.30 a spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30.

Członkowie Caritasu rozprowadzają dzisiaj przed kościołem świece wigilijne oraz opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na rzecz potrzebujących.

W najbliższą II niedzielę grudnia po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Również w niedzielę przeżywać będziemy „Niedzielę Inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zachęcamy do podtrzymywania chrześcijańskich zwyczajów związanych z tymi świętami. Wysyłajmy naszym bliskim mieszkającym poza Nowym Sączem życzenia na kartkach świątecznych. Pamiętajmy, że kartki te powinny przedstawiać sceny narodzenia Pana Jezusa a nie obrazy zupełnie świeckie. Warto do życzeń dołączyć także mały opłatek.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzieci, które wygrały prenumeratę czasopism zapraszamy po odbiór gazet do zakrystii.