Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Parafialny Turniej Szachowy

I  Parafialny Turniej Szachowy

W sobotę 4 lutego, z inicjatywy kapłanów, w Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach odbył się I Parafialny Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 18 uczestników w różnym wieku. Najmłodszy uczestnik Błażej chodzi do II klasy szkoły podstawowej (ale wygrał 5 meczów), najstarszy należy do grupy wiekowej 50 plus. Na wielkie uznanie zasługuje zawodnik niepełnosprawny fizycznie, który grał na wózku a ruchu na szachownicy wykonywała za niego mama. Wśród graczy była także jedna przedstawicielka płci pięknej (brawo). Turniej trwał 3 godziny. Zwyciężył Marek Kądziołka, który wygrał specjalny puchar ufundowany przez Proboszcza Parafii. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w Turnieju. Zapowiedziano kolejne podobne wydarzenia. Zdjęcia można zobaczyć tu