Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Wielkiego Postu 2023-02-26

I Niedziela Wielkiego Postu 2023-02-26

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00. Dla chorych parafian Gorzkie Żale będą transmitowane w Internecie. Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona o godz. 15.00.  

„Bóg zapłać” za pomoc dla mieszkańców dotkniętej wojną Ukrainy. Dzisiaj pod kościołem członkowie Caritasu zbierają na ich rzecz ofiary do puszek. Natomiast zebrane już przez nas produkty zostaną w najbliższych dniach przekazane na Ukrainę.

Jeszcze tylko dzisiaj dzieci i młodzież mogą zapisać się na bezpłatne zajęcia na plebanii z użyciem języka angielskiego. Pierwsze spotkanie dla tych uczniów odbędzie się na plebanii w najbliższą sobotę o godz. 10.00. .  

Przypominamy, że codziennie po Mszy św. wieczornej aż do godz. 20.00 będzie okazja do adoracji Pana Jezusa wystawionego w monstrancji. Serdecznie zapraszamy do tej formy modlitwy. Będzie także możliwość skorzystania ze spowiedzi św. 

We wtorek o godz. 20.15 w kościele odbędzie się próba uczestników Misterium Męki Pańskiej.

We środę – spotkanie dziewcząt ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi o godz. 16.30 oraz Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 17.30. Również we środę obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy jeszcze po drugiej wojnie światowej cierpieli a nawet oddawali życie za wolność naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek, jak co miesiąc, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji wyproszenia nowych powołań kapłańskich i zakonnych do godz. 24.00.

W piątek w godzinach rannych odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Z racji I piątku zapraszamy do spowiedzi św. codziennie przed Mszami oraz dodatkowo w piątek od godz. 17.00.  

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30.

W I sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 oraz rozważanie o tematyce Maryjnej.

W przyszłą niedzielę w całym kraju obchodzić będziemy też Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Chcemy ich wspierać naszą modlitwą oraz ofiarami.

Również w niedzielę członkowie Caritasu będą rozprowadzać świąteczne baranki. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 10 zł, wspieramy działalność charytatywną Kościoła.

Rodziców tegorocznych kandydatów do bierzmowania prosimy o kontakt z ks. Bogusławem w sprawie przygotowania w tym roku Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o ogłoszenie

Parafia św. Elżbiety organizuje Kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę o godz. 18.00. Spotkania będą odbywać się w kolejne soboty i niedziele a zakończą się w niedzielę 19 marca.