Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Wielkiego Postu 2022-03-06

I Niedziela Wielkiego Postu 2022-03-06

Informujemy parafian, że podczas zbiórek do puszek w Środę Popielcową oraz w ostatnią niedzielę na cele pomocy dla uchodźców z Ukrainy zebraliśmy kwotę 15.270zł. To największą ofiara zebrana na cele charytatywne odkąd pamiętam. Jest ona niewątpliwie wyrazem naszej wiary i chrześcijańskiej miłości bliźniego. Wszystkie środki zostały już przekazane do Caritas naszej diecezji, która na różne sposoby pomaga uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy. Niech Bóg wynagrodzi Wam ofiarność Waszych serc.

Tradycyjnie już, począwszy od dzisiaj członkowie Caritasu rozprowadzają przed kościołem baranki wielkopostne. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 7 zł, możemy wspomóc potrzebujących – w tym roku szczególnie uchodźców z Ukrainy.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.30. Wcześniej tj. od godz. 14.00 – wspólny śpiew pieśni pasyjnych.

Przypominamy, że codziennie po Mszy św. wieczornej aż do godz. 20.00 będzie okazja do adoracji Pana Jezusa wystawionego w monstrancji. Serdecznie zapraszamy do tej formy modlitwy.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej we środę o godz. 17.30.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30.

Ministrantów, którzy wyrazili chęć zostania lektorami zapraszamy na pierwsze spotkanie na plebanii w piątek o godz. 16.30.

Uczniów klas ósmych zapraszamy na plebanię na spotkanie przygotowawcze przed bierzmowaniem w najbliższą sobotę: grupa I – godz. 9.00, grupa II – godz. 10.00 i grupa III – godz. 11.00. Przypominamy, że każdy z kandydatów ma przynieść wykonane przez siebie zadanie z ostatniego spotkania. Jeden z kandydatów ma też przynieść brakującą metrykę chrztu św.

Najbliższa niedziele to druga niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.30. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele parafialne.

W przyszłą niedzielę w całym kraju obchodzić będziemy też Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Chcemy ich wspierać naszą modlitwą oraz ofiarami do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Zarówno w „Gościu Niedzielnym” jak w „Niedzieli” znaleźć można wiele artykułów poświęconych obecnej sytuacji na Ukrainie. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona dodatkowo płyta z tekstem kolejnych ksiąg Pisma św.