Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Wielkiego Postu 2020-03-01

I Niedziela Wielkiego Postu 2020-03-01

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.30. Wcześniej tj. od godz. 14.00 – wspólny śpiew pieśni pasyjnych.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do św. Wawrzyńca.

We wtorek po Mszy św. wieczornej adorację poprowadzą członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji.

We środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – codziennie od godz. 17.30 a w piątek dodatkowo od godz. 17.00.

Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie prosimy o poprowadzenie adoracji w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 17.30. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską od godz. 8.00. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Msze św. I piątkowe o godz. 6.00 i 18.00.

W I sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Msza św. z kazaniem o tematyce Maryjnej zostanie odprawiona o godz. 18.00.

Codziennie po Mszy św. wieczornej (z wyjątkiem wtorku i piątku) aż do godz. 20.00 zapraszamy do modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem wystawionym w monstrancji.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz o godz. 19.30.

W najbliższą II niedzielę miesiąca zbierana będzie składka na cele parafialne. Liczymy, w miarę możliwości, na ofiarność. W najbliższych tygodniach poinformujemy bliżej o pewnych zaplanowanych pracach w parafii.

W przyszłą niedzielę w całym kraju zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O zorganizowanie zbiórki prosimy członków Caritasu. W tym dniu członkowie Caritasu będą rozprowadzać także baranki wielkopostne. Składana ofiara, nie mniejsza niż 5 zł, przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

W dniu wczorajszym zakończył swoją pracę w naszej parafii w charakterze kościelnego pan Piotr Poręba. Wyrażamy mu wdzięczność za dotychczasową posługę. W stosownym czasie poinformujemy o podjęciu posługi w parafii przez nowego kościelnego.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia”

W Kinie Sokół w Nowym Sączu można obejrzeć film „Najświętsze serce”. Opowiada on o objawieniach P. Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque dot. m.in. praktyki I piątków miesiąca. Do grobu św. Małgorzaty, w której od 300 lat spoczywa jej nienaruszone przez czas ciało przybywają licznie przybywają pielgrzymi. Film można obejrzeć dzisiaj (tj. w niedzielę) o godz. 11.15 i 17.00; w najbliższy poniedziałek, środę i czwartek o godz. 13.15 i 17.00 a we wtorek o godz. 17.00. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

Zarząd Spółki Leśnej w Biegonicach zaprasza udziałowców lasu myśleckiego na spotkanie w Domu Kultury przy ul. Zakładników 1 w najbliższą niedzielę o godz. 17.00.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Nowym Sączu-Biegonicach ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w dn. 2-27 marca oraz do klas pierwszych w dn. 23 kwietnia – 8 maja. Dzień Otwarty Szkoły odbędzie się 11 marca w godz. 16.00 – 18.00