Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Wielkiego Postu 2019-03-10

I Niedziela Wielkiego Postu 2019-03-10

Przeżywamy dziś w naszej parafii „Niedzielę Inwestycyjną”. „Bóg zapłać” za ofiary na malowanie kościoła złożone dziś na tacę i przekazane na konto parafii.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.30. Wcześniej tj. od godz. 14.00 – wspólny śpiew pieśni pasyjnych.

Jutro po Mszy św. wieczornej – modlitwy do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca. We środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Biegonickiej.

Młodzież z klasy ósmej oraz klasy trzeciej gimnazjum zapraszamy na spotkanie na plebanię we środę o godz. 18.30. Spotkanie będzie poświęcone rekolekcjom przed bierzmowaniem, które rozpoczną się w najbliższy piątek w Domu Rekolekcyjnym OPOKA w Starym Sączu.

We czwartek o godz. 18.40 na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie filmowe z cyklu „Kino pod Aniołami”. Będzie można zobaczyć film „Bóg nie umarł 2”. Wstęp wolny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30 (przygotowane przez młodzież).

Przypominamy, że codziennie w godz. 19.00 – 20.00 w naszym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do osobistej rozmowy z Chrystusem.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W całym kraju zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O zorganizowanie zbiórki prosimy członków Caritasu.

Począwszy od najbliższej niedzieli, po rocznym urlopie macierzyńskim, powraca do pracy nasza organistka pani Joanna Izworska. Wyrażam podziękowanie panu Dariuszowi Tokarczykowi, który przez rok pełnił w naszej parafii posługę organisty.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Kądziołka z Łazów Biegonickich. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …

Proszono nas o Ogłoszenie:

Starosta Nowosądecki informuje, że w bieżącym roku na terenie powiatu nowosądeckiego zostało uruchomionych 6 punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego. W Nowym Sączu punkt taki znajduje się w Starostwie Powiatowym, ul. Jagiellońska 33. Jest on czynny od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 20.00.