Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Adwentu 2022-11-27

I Niedziela Adwentu 2022-11-27

Rozpoczęliśmy Adwent – czas duchowego przygotowania się na Boże Narodzenie i powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. ku czci Matki Bożej zwanych „roratami”. Msze św. roratnie odprawiane będą począwszy od jutra: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, natomiast w sobotę o godz. 6.00. Msza św. wieczorna w sobotę jest już Mszą św. „niedzielną”. W okresie Adwentu nie ozdabiamy ołtarzy kwiatami i nie śpiewamy „Chwała na wysokości”. Podczas rorat zachowamy zwyczaj wygaszania świateł w kościele od początku Mszy św. aż do Alleluja przed Ewangelią. Zachęcamy wiernych do przynoszenia na roraty świec i ich zapalania tuż przed Mszą św. Przy trzymaniu zapalonych świec dbajmy o ich zabezpieczenie, by nie „nakapać” wosku na podłogę. Prosimy, aby przed roratami dzieci gromadziły się z tyłu kościoła skąd procesyjnie wejdą przed ołtarz.

Po pierwszych Roratach dzieci otrzymają kartę adwentową a w kolejne dni obrazki, które powinny wklejać na tę kartę. Ostatniego dnia Rorat najpilniejsze z nich otrzymają pamiątki. Codziennie przed Roratami dzieci mogą też składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej podpisane serduszka z wymienionym dobrym uczynkiem, który danego dnia wykonały. Jedno z dzieci codziennie otrzyma do domu figurkę Matki Bożej, przed którą winno się pomodlić a następnego dnia przynieść ją do kościoła. Przed Roratami, jak co roku, śpiewamy Godzinki. Z inicjatywy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w tym roku Godzinki będą śpiewane także przed Mszami porannymi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Począwszy od dzisiaj codziennie w przedsionku kościoła będą znajdowały się specjalne kartki adwentowe. Zechciejmy po Mszy św. zabrać do domu przeznaczoną dla siebie kartkę i wykonać „zadanie adwentowe”. Pamiętajmy, że Adwent winien być dla nas wszystkich, nie tylko dla dzieci, czasem duchowej przemiany.

W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dziś ks. Piotra Rożnieckiego – misjonarza z Kazachstanu, który będzie głosił kazania. Ofiary złożone na tacę zostaną przekazane jako pomoc w jego działalności misyjnej w Kazachstanie.

Jutro wypada 13 rocznica święceń biskupich biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Członkowie Caritasu rozprowadzają dzisiaj przed kościołem „Chlebki Miłosierdzia” oraz świece wigilijne, które stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Aby otrzymać „chlebki” lub świece wigilijne składamy ofiarę, nie mniejszą niż 8 zł. Ofiary są przeznaczone na pomoc potrzebującym.

We środę obchodzimy w Kościele święto św. Andrzeja, Apostoła. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości łask Bożych za pośrednictwem ich patrona.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej we czwartek członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji poprowadzą adorację Najświętszego Sakramentu.

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. – codziennie od 17.30 a w piątek od 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z Komunią św. Prosimy o ich zgłoszenie. Spotkanie grupy młodzieżowej odbędzie się w piątek o godz. 19.30.

W I sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św.

Począwszy od przyszłej niedzieli członkowie Caritasu rozprowadzać będą przed kościołem opłatki świąteczne. Opłatki otrzymamy składając dobrowolne ofiary przeznaczone na działalność Caritasu.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Rodziców dzieci I komunijnych prosimy o kontakt z ks. Bogusławem i przygotowanie świątecznej Szopki.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączony bezpłatnie Kalendarz na przyszły rok.

Członkinie Róży im. św. Katarzyny Laboure prosimy o prowadzenie w grudniu Godzinek.