Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Do tańca i do różańca

Ministranci i lektorzy z naszej parafii w ostatnich dniach pokazali nam po raz kolejny aktualność przysłowia “Do tańca i do różańca”. Najpierw przedstawiciele ministrantów i lektorów wzięli udział w Turnieju Piłkarskim LSO Dekanatu Stary Sącz. Wszystkie drużyny (poszczególne kategorie wiekowe) walczyły dzielnie a jedna z naszych drużyn zdobyła zdobyła nawet II miejsce w dekanacie wygrywając pamiątkowy puchar. Ministrantom i ich opiekunowi – ks. Mariuszowi serdecznie gratulujemy. Więcej można zobaczyć tu.
 
Rozwoju duchowego gratulujemy także 11 ministrantom z naszej parafii, którzy po kilkutygodniowym Kursie zostali dopuszczeni do pełnienia przy ołtarzu zaszczytnej posługi lektorskiej. każdy, kto choć raz miał okazję czytać jakiś tekst do mikrofonu w kościele wie, że nie jest to taka łatwa sztuka… Dlatego nowych lektorów pobłogosławił  podczas uroczystej Mszy św. w kościele św. Elżbiety w Starym Sączu bp. Leszek Leszkiewicz. Więcej można zobaczyć tu.