Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Boże Narodzenie 2021-12-25

Boże Narodzenie 2021-12-25

Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Drodzy parafianie. Mili Goście. Do życzeń, które już sobie nawzajem składaliście pragnę dołączyć życzenia od nas – Waszych duszpasterzy: Niech w te Święta w Waszych sercach zagości pokój, radość i szczęście. Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi w każdym dniu zbliżającego się Nowego 2022 Roku.

Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, że możemy godnie przeżywać te Święta. Dziękuję kapłanom za ich posługę. Dziękuję pani sprzątaczce, panu kościelnemu, pani dekoratorce za troskę o to, by nasz kościół wyglądał dziś pięknie. „Bóg zapłać” parafianom, którzy przywieźli i pięknie ubrali choinki. Dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych za pomysłowo i pięknie przygotowany żłobek. Dziękuję pani organistce za troskę o piękną oprawę muzyczną świątecznej liturgii. Członkom Caritasu dziękuję za rozprowadzanie opłatków i świec wigilijnych. Niech Nowonarodzony Zbawiciel za wszystko Wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Dzisiaj Msze św. w naszym kościele są sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 15.30. Zapraszamy też do wspólnego śpiewu Kolęd o godz. 15.00.

Jutro obchodzimy Niedzielę św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W tym roku, z powodów ograniczeń sanitarnych, naszych domów nie mogą odwiedzić „Kolędnicy Misyjni”. Chętni, którzy pragną pomóc dzieciom w krajach misyjnych, mogą to uczynić składając jutro ofiary do puszek. Jedna puszka będzie na ołtarzu Matki Boskiej a druga na stoliku w przedsionku kościoła. Zebrane ofiary zostaną przekazane na funkcjonowanie dwóch szkół w Republice Środkowo-Afrykańskiej (w tym jednej dla dzieci głuchoniemych), dwóch szkół w Kamerunie oraz trzech szkół w Republice Konga. „Bóg zapłać” za ofiary.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela” wydane w podwójnej objętości kosztują 10 zł. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z tekstem 4 Ewangelii czytanym przez znanych polskich aktorów.