Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Boże Narodzenie 2020-12-25

Boże Narodzenie 2020-12-25

Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Drodzy parafianie. Mili Goście. Do życzeń, które już sobie nawzajem składaliście pragnę dołączyć życzenia od nas – Waszych duszpasterzy: Niech w te Święta w Waszych sercach zagości pokój, radość i szczęście. Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi w każdym dniu zbliżającego się Nowego 2021 Roku.

Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, że możemy godnie przeżywać te Święta. Dziękuję kapłanom – ks. Mariuszowi i ks. Wojciechowi za posługę kapłańską przy ołtarzu i w konfesjonale. Dziękuję pani sprzątaczce, panu kościelnemu, pani dekoratorce, panom, którzy przywieźli choinki za troskę o to, by nasz kościół wyglądał dziś pięknie. „Bóg zapłać” ks. Mariuszowi i młodzieży za ubranie choinek i za przygotowanie Żłóbka. Dziękuję pani organistce za troskę o piękną oprawę muzyczną świątecznej liturgii. Członkom Caritasu dziękuję za rozprowadzanie opłatków i świec wigilijnych. Niech Nowonarodzony Zbawiciel za wszystko Wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Przypominamy, że dzisiaj Msze św. w naszym kościele są sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 15.00 i 16.00.

Jutro obchodzimy Święto św. Szczepana. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W tym dniu zapraszamy o godz. 15.00 do wspólnego śpiewu naszych Kolęd.

W tym roku, z powodów ograniczeń sanitarnych, wyjątkowo naszych domów nie mogą odwiedzić „Kolędnicy Misyjni”. Chętni, którzy pragną pomóc dzieciom w krajach misyjnych, mogą to uczynić składając jutro ofiary do puszek. „Bóg zapłać” za ofiary. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną. „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela” wydane w podwójnej objętości kosztują 10 zł.