Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Boże Narodzenie 2019-12-25

Boże Narodzenie 2019-12-25

Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Drodzy parafianie. Mili Goście. Do życzeń, które już sobie nawzajem składaliście pragnę dołączyć życzenia od nas – Waszych duszpasterzy: Niech w te Święta w Waszych sercach zagości pokój, radość i szczęście. Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi w każdym dniu zbliżającego się Nowego 2020 Roku.

Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do tego, że możemy godnie przeżywać te Święta. Słowa wdzięczności kieruję ku członkom Parafialnego Caritasu i Szkolnego Koła Caritas za rozwiezienie paczek świątecznych. Dziękuję pani sprzątaczce, panu kościelnemu, pani dekoratorce, panom, którzy przywieźli choinki za troskę o to, by nasz kościół wyglądał dziś pięknie. „Bóg zapłać” ks. Mariuszowi, rodzicom dzieci z kl. III za przygotowanie Żłóbka. Dziękuję pani organistce za troskę o piękną oprawę muzyczną świątecznej liturgi. Nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. dziękuję za ich posługę wobec chorych. Niech Nowonarodzony Zbawiciel za wszystko Wam wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Jutro obchodzimy Święto św. Szczepana. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Zarówno dzisiaj jak i jutro
o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu naszych Kolęd.

Jutro podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd rozesłania Kolędników Misyjnych. W godzinach popołudniowych tego dnia dzieci z naszej parafii – Kolędnicy Misyjni odwiedzą nasze domy. W tym roku ofiary zebrane podczas „Kolędy Misyjnej” zostaną przekazane na rzecz dzieci z Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru, Rwandy oraz Burundi. „Bóg zapłać” za ofiary.

W piątek wypada Święto św. Jana Ewangelisty. Podczas Mszy św. rannej i wieczornej nastąpi poświecenie wina.

U ministrantów można nabyć świąteczną prasę religijną.

W piątek 27 grudnia rozpocznie się doroczna Wizyta Duszpasterska zwana „Kolędą”. Pragniemy odwiedzić wszystkich parafian przynosząc Wam Boże błogosławieństwo. Będzie też okazja do chwili rozmowy i bliższego poznania się. Bardzo proszę, aby ewentualne rozmowy dotyczyły spraw religijnych czy życia parafialnego. Wdzięczni też będziemy za, tradycyjne już, zorganizowanie dojazdu księdza, zwłaszcza w dalsze rejony parafii.

 

Piątek 27 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Łazy Biegonickie – od rodz. Sławeckich, Adamczyków do rodz. Barnachów

2 Ksiądz: Granice – od Ruczaju do rodz. Andrzeja Kądziołki

 

Sobota 28 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Środek Łazów od rodz. Roberta Ramsa

2 Ksiądz: Od rodziny Konstantych, Maciuszków, Semla, Kałuckich w kierunku Potoku i środka Łazów

 

Poniedziałek 30 XII od godz. 8.00

1 Ksiądz: Gaj – od Włodzimierza Ramsa do rodz. Kożuchów

2 Ksiądz: Gaj – od Sławomira Kowalika do rodz. Marchewków

 

Dalsza część Kolędy nastąpi we czwartek 2 stycznia. Porządek Kolędy będzie podawany w każdą niedzielę oraz zamieszczany na stronie internetowej parafii.