2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2021-01-03

Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd dzisiaj o godz. 15.00.

W dniu dzisiejszym po Mszach św. członkowie Caritasu rozprowadzają kadzidło i kredę, które będą poświęcone w dniu 6 stycznia. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność parafialnego Caritasu.

We środę przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. – jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Dzień ten jest także obchodzony jako Dzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na rzecz misji.

Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca. Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie prosimy o prowadzenie modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie przypomnimy sobie znaczenie sakramentu chrztu św.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Porządek Mszy św. „Kolędowych” w najbliższym tygodniu:

Poniedziałek – O błog. Boże dla mieszkańców Pagorków

Wtorek – O błog. Boże dla mieszkańców Wójcikówki i ul. Zakładników

Czwartek – O błog. Boże dla mieszkańców ul. Słowackiego i ul. Olszewskiego

Piątek – O błog. Boże dla mieszkańców ul. Gospodarskiej i ul. Popradzkiej

Sobota – O błog. Boże dla mieszkańców ul. Ceramicznej oraz stacji kolejowej

Proszono nas o ogłoszenie:

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu apeluje do osób starszych i samotnych o szczególną ostrożność w odbieraniu telefonów od nieznanych sobie osób. Prosimy nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom nieznajomym, w tym również podającym się krewnych lub np. policjanta. W razie wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z policją dzwoniąc pod numer 112.