XXXIII Niedziela Zwykła 2019-11-17

Z inicjatywy Ojca św. Franciszka obchodzimy dziś Światowy Dzień Ubogich. Członkowie Caritasu rozprowadzają przed kościołami „Chlebki miłosierdzia”. Można je otrzymać składając ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Środki uzyskane przy tej okazji będą przeznaczone na rzecz potrzebujących. „Bóg zapłać” za ofiary.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca.

Na środową Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 17.30 zapraszamy szczególnie uczniów klasy siódmej, w ramach przygotowania do bierzmowania.

Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie na plebanii w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.

W piątek wypada liturgiczne Wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach w tym dniu pamiętajmy o posługującej w naszej parafii pani organistce i panu organiście.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne wszystkich ministrantów i lektorów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Jeszcze tylko do czwartku w obydwu sadeckich kinach wyświetlany jest niezwykle interesujący film pt. „Nieplanowane”. Gorąco zachęcam do skorzystania z okazji i obejrzenia tego filmu:

www.helios.pl/39,Nowy-Sacz/BazaFilmow/Szczegoly/film/16975/Nieplanowane

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się artykuł na temat naszej parafii.