XXII Niedziela Zwykła 2019-09-01

Nieszpory niedzielne – dziś o godz. 15.00.

Przypominamy, że począwszy od dzisiaj Msze św. wieczorne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00 (a nie 19.00).

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji jutro o godz. 9.00.

Zapraszamy na nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej w środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota września. Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitw w intencji powołań we czwartek o godz. 17.30. W I piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 18.00. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci we czwartek od godz. 17.30 a dorosłych – w piątek od godz. 17.00. W I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – procesja różańcowa dookoła kościoła z figurą Matki Bożej o godz. 17.30 a po niej Msza św. z rozważaniem o tematyce Maryjnej.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia NMP – Patronki naszej diecezji. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a po wszystkich Mszach nastąpi poświęcenie ziarna siewnego.

Najbliższa II niedziela września to w naszej parafii Niedziela Inwestycyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na spłatę długu za ostatnio wykonane prace – odnowienie kaplic: Pana Jezusa i Matki Bożej, ołtarzy bocznych, ambony oraz portalu na zewnątrz wejścia do kościoła. Koszt tych prac wyniósł 225.000 zł. W ubiegłym tygodniu Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie przekazał na ten cel 80.000 zł. Z naszych ofiar wypłaciliśmy już konserwatorom 85.000 zł. Pozostałe 60.000 zł długu musimy stopniowo spłacić. Dziękując z serca za dotychczasowe ofiary ufam, że nadal mogę na hojność Waszych serc – zwłaszcza w niedziele inwestycyjne. Wszyscy widzimy, że efektem przeprowadzonych prac jest przepiękny kościół, z którego możemy być dumni.

Przy wejściu na Plac po dawnym kościele św. Sebastiana i cmentarzu na „Podoleńcu” staraniem parafii postawiono tablicę informacyjną. Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach powstanie jeszcze kilka podobnych kaplic informacyjnych w ważnych dla historii Biegonic miejscach tworząc w ten sposób „Szlak św. Wawrzyńca”.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W najbliższą sobotę o godz. 11.00 na Hali Łabowskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji ks. Władysława Gurgacza i sądeckich Żołnierzy Wyklętych zamordowanych w 1947r przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć na plakacie.

Sołtys oraz Rada Sołecka z Łazów Biegonickich zapraszają mieszkańców Sołectwa na zebranie w Wiejskim Domu Kultury w Łazach w najbliższą niedzielę o godz. 18.45. Tematem spotkania będzie fundusz sołecki na 2020r i sprawy bieżące.

Uczniów klasy ósmej z naszej parafii prosimy, by odebrali w zakrystii lub kancelarii Deklaracje, że pragną w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania. Po wypełnieniu należy je oddać ks. proboszczowi na pierwszym tegorocznym spotkaniu.

W sobotę 14 września organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej (Dróżki Pana Jezusa) a w sobotę 21 września – Dróżki Matki Bożej. Wyjazd spod Remizy w Biegonicach o godz. 3.40, wyjazd z Kalwarii ok. godz. 17.00. Koszt przejazdu wraz z ubezpieczeniem – 35 zł. Zapisy przyjmowane są u p. Andrzeja Kowalczyka tel. 18 442 98 06 (wieczorem).

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Katarzyna Gargas z ul. Siewnej. Polećmy Jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …