IV Niedziela Wielkanocna 2024-04-21

Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o uproszenie nowych i świętych powołań do służby Bożej, także z naszej parafii. W naszej wspólnocie parafialnej przypominamy sobie także przykład życia i męczeńskiej śmierci błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej. Po każdej Mszy św. będzie można ucałować ich relikwie.

Jutro po Mszy św.

III Niedziela Wielkanocna 2024-04-14

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną. Kościół zachęca nas do częstej lektury Pisma św. Obchodzimy dzisiaj także kolejną rocznicę chrztu Polski w 966r. Przypominając sobie misjonarzy, którzy nam przynieśli przed wiekami Ewangelię uświadamiamy sobie prawdę, że i naszym zadaniem jest słowem oraz przykładem głosić innym Ewangelię.

II Niedziela Wielkanocna 2024-04-07

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie Koronki można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień dzisiejszy to także święto patronalne członków parafialnej Caritas o których chcemy pamiętać w naszej modlitwie. Ofiary składane dzisiaj do puszek są

Poniedziałek Wielkanocny 2024-04-01

W najbliższą niedzielę, przeżywaną jako Niedziela Miłosierdzia we wszystkich parafiach diecezji zbierane będą ofiary do puszek na rzecz działalności Caritasu. Członków parafialnego oddziału Caritas prosimy o przeprowadzenie zbiórki.

Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II.

Niedziela Wielkanocna 2024-03-31

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Nasze serca oczyszczone w sakramencie pokuty wypełnia radość z faktu Chrystusowego zwycięstwa nad śmiercią, grzechem i szatanem.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Misterium Pasyjnego w ubiegły piątek, zwłaszcza aktorom. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy  pomogli nam dobrze przeżyć

Niedziela Palmowa 2024-03-24

Dzisiejsza Niedziela Palmowa przypomina nam triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Przed każdą Mszą św. święcimy palmy a po Mszy św. o godz. 10.30 gromadzimy się  z palmami przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do kościoła. Najpiękniejsze palmy zostaną po Mszy św. wyróżnione.

Ofiary złożone

V Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-17

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.

Rodzicom tegorocznych bierzmowanych dziękujemy za „Dar ołtarza” – piękną kapę służącą do sprawowania liturgii.

Jak zapowiadaliśmy do 25 marca po każdej Mszy św. oraz pod koniec

Wizytacja Kanoniczna

W dniach 9 – 10 marca br. nasza parafia przeżywała Wizytację Kanoniczną. W sobotę bp. Stanisław Salaterski odwiedził chorego parafianina oraz spotkał się z członami Parafialnej Rady Duszpasterskiej, nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św., p. dyrektor Katolickiego Przedszkola im. Ojca Pio oraz pracownikami kościelnymi. Wieczorem udzielił sakramentu

IV Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-10

Przeżywamy dzisiaj „Niedzielę Laetare” czyli „Niedzielę Radości”. Cieszymy się z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej parafii dodatkowo cieszymy się z obecności wśród nas biskupa Stanisława Salaterskiego. Biskup Stanisław modli się z nami i głosi Słowo Boże w ramach Wizytacji Kanonicznej. Mamy nadzieję, że dzięki Jego

III Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-03

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej parafii serdecznie witamy ks. Rekolekcjonistę – ks. Pawła Brońskiego, dyrektora Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego OPOKA w Starym Sączu. Program rekolekcji jest dostępny w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na ulotkach. Zwróćmy uwagę, że podczas rekolekcji Msze św. poranne będą sprawowane o godz.