„Wawrzyńcowy odpust”

Każdego roku 10 sierpnia obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Wawrzyńca. Przypada ona w dniu wspomnienia męczeńskiej śmierci tego świętego, która miała miejsce 10 sierpnia 258 roku.

W czasie sumy odpustowej Słowo Boże wygłosił ks. dziekan Józef Wałaszek, proboszcz parafii Podegrodzie.

Tego dnia nasz ks. Proboszcz dziękował Bogu za 25 lat swojego kapłaństwa. Licznie zgromadzeni parafianie oraz goście modlili się wraz z nim oraz prosili o błogosławieństwo Boże na dalsze lata jego posługi. Życzenia z okazji Jubileuszu Święceń Kapłańskich złożyli m. in. przedstawiciele władz miasta i delegacje wspólnot parafialnych. Ks. Jubilat dziękował zaś wszystkim za życzliwość oraz współpracę dla dobra parafii oraz pomnażania chwały Bożej. ( zobacz zdjęcia)