V Niedziela Wielkiego Postu 2021-03-21

W naszej wspólnocie parafialnej witamy dzisiaj ks. Krzysztofa Klimczaka – proboszcza z Parafii w Czarnym Potoku, który do środy włącznie będzie się z nami modlił i głosił nam Słowo Boże. Podczas Mszy św. we środę można będzie złożyć ofiarę na budujący się kościół w Czarnym Potoku. Zachęcamy do zapoznania się z programem rekolekcji znajdującym się na stronie internetowej naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy także, że wszystkie nabożeństwa i kazania rekolekcyjne będą także transmitowane w Internecie.

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą odprawione dzisiaj o godz. 14.00.

Przypominamy, że w tym roku nie będzie wspólnotowej spowiedzi św. przedświątecznej. Okazja do spowiedzi – codziennie przed nabożeństwami.

We wtorek do południa kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską. Chętnych prosimy zgłaszać dzisiaj w zakrystii.

Przypominamy, że od czwartku do soboty po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 w naszym kościele trwa cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

We czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania postanowień o duchowej adopcji dziecka poczętego

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 i 19.30.

Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy św. odczytamy opis Męki Pańskiej. Wyjątkowo także podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Nie będzie natomiast, jak to bywało co roku, uroczystej procesji z palmami przed Mszą św. o godz. 10.30.

Członkowie Caritasu rozprowadzają przed kościołem paschaliki. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone na rzecz potrzebujących.

U ministrantów możemy nabyć bieżącą prasę katolicką. Jest też dostępny dodatkowy, specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Kulig z Łazów Biegonickich. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…