„Słowacy pielgrzymują”

5 sierpnia w naszej parafii gościła Pielgrzymka Słowaków na Jasną Górę. Grupie pielgrzymkowej liczącej 51 osób towarzyszyli kapłan oraz diakon.

Grupa pielgrzymuje od 1991 roku. Po raz pierwszy pielgrzymka została zorganizowana z okazji Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991r. Obecnie co roku bierze w niej udział ok. 50-60 osób. Pielgrzymka wyrusza 1 sierpnia z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Vranova, która opiekują się oo. Paulini. Trwa do 15 sierpnia. W czasie jej trwania pielgrzymi mają 1 dzień postoju – modlą się wówczas w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Pielgrzymi co roku zatrzymują się także w Biegonicach. Po modlitwie w kościele udają się na posiłek przygotowany przez parafialny Caritas w Remizie OSP.