Radiowy różaniec

W niecodzienną formę modlitwy zaangażowana jest młodzież z klas trzecich gimnazjum z naszej parafii. Pięcioosobowe grupy chłopców lub dziewcząt, wraz z ks. proboszczem, w każdy trzeci piątek miesiąca odmawiają różaniec. Niezwykła jest tym razem nie sama modlitwa tylko miejsce i sposób oddziaływania tej modlitwy. Młodzież modli się nie, jak zwykle, w kościele lecz w studiu radiowym diecezjalnego Radia RDN Nowy Sącz. A ich modlitwę słyszy nie tylko (co najważniejsze) sam Bóg ale także kilkadziesiąt tysięcy słuchaczy radia z terenu całej diecezji tarnowskiej. Ta forma zaangażowania modlitewnego młodych ludzi z naszej parafii jest inicjatywą stosunkowo młodą. Odbywa się ona w ramach duchowego przygotowywania się młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Warto dodać, że po wspólnej modlitwie młodzież, dzięki życzliwości dyrekcji radia RDN Nowy Sącz, ma możliwość zwiedzenia studia radiowego i zapoznania się ze szczegółami pracy radiowca. A, że nowa inicjatywa młodym się podoba o tym najlepiej świadczą wykonane w studiu zdjęcia.