Podróże kształcą

Miesiąc maj sprzyja wyjazdom naszych parafian.

11 maja grupa 20 osób uczestniczyła w pielgrzymce do Wadowic, gdzie zwiedziła Muzeum w Domu Rodzinnym Jana Pawła II, bazylikę oraz klasztor oo. Karmelitów.

16 maja grupa licząca 40 osób, złożona z chłopców z Liturgicznej Służby Ołtarza, dziewcząt ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi oraz ich opiekunów wyjechała na bezpłatną pielgrzymkę do Zabawy. Młodzi pielgrzymi odwiedzili dom rodzinny błogosławionej Karoliny w Wał-Rudzie i uczestniczyli w Drodze Krzyżowej śladami Jej męczeństwa. Mieli również okazję pomodlić się w kościele parafialnym w Zabawie. Po wrażeniach duchowych młodzież spotkała się na wspólnym ognisku.

19 maja członkowie chóru parafialnego odwiedzili Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Delastowicach, gdzie proboszczem jest były wikariusz naszej parafii, ks. Marek Kula. Chórzyści uczestniczyli w nabożeństwie majowym oraz Mszy św., którą ubogacili swoim śpiewem. Po Mszy św. dali krótki koncert pieśni maryjnych. Na zakończenie pobytu w Delastowicach chór spotkał się z ks. Markiem i przedstawicielami tamtejszych parafian na ognisku. Więcej można zobaczyć tu.