Niedziela Wielkiego Postu 2021-02-21

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.00. Wcześniej tj. od godz. 13.30 – wspólny śpiew pieśni pasyjnych.

Jutro wypada Święto Katedry św. Piotra Apostoła – porządek Mszy św. jak w dni powszednie. We środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30 (przygotowane przez młodzież).

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej w dni powszednie (z wyjątkiem wtorku). Będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę w całym kraju zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. O zorganizowanie zbiórki prosimy członków Caritasu.

Również w przyszłą niedzielę członkowie Caritasu będą rozprowadzać baranki wielkanocne. Składana ofiara, nie mniejsza niż 5 zł, przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Powoli wznawiane są w naszej diecezji Kursy Katechizacji Przedmałżeńskiej. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 w budynku parafialnym przy ul. Mickiewicza 1 w Starym Sączu odbędzie się I spotkanie w ramach Kursu organizowanego przez tamtejszą Parafię. Kurs Przedmałżeński organizuje także Dom Rekolekcyjny OPOKA w Starym Sączu. Ze względu na przepisy sanitarne te Kursy odbywają się w niewielkich grupach i trzeba się dużo wcześniej zapisać.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką – „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Promyczek dobra” i nowy numer „Miłujcie się”. W zakrystii można nabywać książkę o historii naszej parafii.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa Wacura z ul. Towarowej. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu …