Młodzieżowa projekcja

We wtorek 29 września grupa 12 naszych młodych parafian wspólnie z ks. proboszczem obejrzała w kinie „Sokół” nowy polski film zatytułowany „Pilecki”. Opowiada on losy jednego z największych, a ciągle mało znanych, polskich bohaterów narodowych z okresu II wojny światowej i lat powojennych. Rotmistrz Witold Pilecki, żołnierz Armii Krajowej, dobrowolny więzień Oświęcimia, żołnierz II Korpusu Wojsk Polskich we Włoszech zginął zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa 25 V 1948r w więzieniu na Mokotowie. Podczas jednej z rozmów z żoną w czasie uwięzienia powiedział o trwającym ubeckim śledztwie: „Oświęcim to była igraszka”….. Syn Witolda Pileckiego Andrzej wspominał przed kamerą głęboką religijność ojca, opartą m.in. na systematycznej lekturze książki Tomasza a Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”.

Pozdrawiam serdecznie Młodzież Biegonicką, która tak szybko potrafiła się zmobilizować, by obejrzeć ten wartościowy film. TAK TRZYMAĆ.