III Niedziela Wielkiego Postu 2021-03-07

Zapraszamy do śpiewu pieśni pasyjnych dziś o godz. 13.30 oraz na „Gorzkie Żale” o godz. 14.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do patrona naszej parafii św. Wawrzyńca. Z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Kobiet będziemy modlić się za wszystkie kobiety.

Nowenna do Matki Bożej zostanie odprawiona, jak zwykle, we środę o godz. 17.30.

Również we środę, po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 i 19.30.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 (z wyjątkiem czwartku).

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają baranki oraz paschaliki.

Informujemy, że termin bierzmowania młodzieży z klasy ósmej naszej parafii został ustalony na poniedziałek 10 maja o godz. 16.00 w Żeleźnikowej.

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Spotkanie rodziców tegorocznych kandydatów do bierzmowania z ks. Mariuszem w sprawie przygotowania Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego odbędzie się we czwartek o godz. 17.00.

Najbliższa II niedziela miesiąca marca to tzw. „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę przeznaczone na ten ważny parafialny cel. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

U ministrantów można nabyć prasę religijną. W związku z trwającym w Kościele Rokiem św. Józefa u ministrantów można nabyć także piękne modlitewniki do św. Józefa w cenie 8 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ś.p. Maria Szczypka z ul. Węgierskiej (jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00)  oraz ś.p. Fryderyka Jachimczak z Łazów Biegonickich (jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00). Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…