Chór Parafialny

Chór parafialny został założony w listopadzie 2009 roku. Inicjatorem był ówczesny proboszcz naszej parafii ks. Prałat Józef Atłas. Obecnie próby z chórem prowadzi pani organistka Joanna Izworska.

Obecnie w chórze śpiewa 12 osób podzielonych na 2 głosy. Repertuar chóru obejmuje muzykę liturgiczną: pieśni kościelne, kolędy, dzieła mistrzów muzyki dawnej w opracowaniu 2-głosowym oraz śpiewy gregoriańskie. Zespół swoimi występami uświetnia najważniejsze uroczystości w naszej parafii. Do stałych punktów w życiu chóru należy także coroczny wyjazd do innej parafii. W roku 2015 chór odwiedził parafię Delastowice, gdzie jego występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie (zobacz zdjęcia). W roku 2016 zaś chór występował w Rożnowie (zobacz zdjęcia).

Próby chóru odbywają się w środy po Mszy św. wieczornej. W zależności od trudności repertuaru, nad którym zespół pracuje, próby trwają ok. 45 minut – 1,5 godziny.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do zespołu. Wszystkim jeszcze nie do końca przekonanym polecamy przeczytanie artykułu http://ejtomy.pl/do-choru-wstap-czyli-siedem-powodow-dla-ktorych-warto-zostac-chorzysta-w-kosciele/

Każdy nowy głos w naszym chórze jest na wagę złota!

Serdecznie zapraszamy!!!